Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

24 kwietnia - Imperium robotów. Bunt człowieka będzie miał polski dubbing

Imperium Robotów. Bunt człowieka będzie miał polski dubbing

Gwiazdy "Z Archiwum X" i "Iron Man 3", zdobywczyni Złotego Globu i Emmy - Gillian Anderson oraz laureat Oscara - Ben Kingsley, łączą siły z parą utalentowanychbrytyjskich aktorów młodego pokolenia - Callanem McAuliffe ("Wielki Gatsby", "Jestem numerem cztery") i Ellą Hunt ("Nędznicy"). Razem zmagają się z konsekwencjami inwazji z kosmosu w zapierającym dech w piersiach widowisku science-fiction, brawurowo sfilmowanym przez Frasera Taggarta - autora zdjęć do hollywoodzkich blockbusterów "Czarownica", "Troja" i "Na skraju jutra". Efektem ich współpracy jestprzepełniony akcją i efektami specjalnymi obraz "Imperium robotów. Bunt człowieka", który powinien przypaść do gustu fanom kina spod znaku "Igrzysk śmierci", "Transformers" i "Gry Endera". Film trafi do polskich kin 31 lipca.
W niedalekiej przyszłości Ziemia zostaje podbita przez roboty. Mieszkańcy naszej planety, oznakowani implantami monitorującymi ich aktywność życiową, nie mogą opuszczać domów, a złamanie zakazu karane jest śmiercią. Dziesięcioletni Connor (Milo Parker), który stracił rodziców w trakcie inwazji, mieszka teraz z Seanem (Callan McAuliffe), jego matką Kate (Gillian Anderson) i parą znajomych nastolatków. Kiedy chłopiec przypadkowo odkrywa, jak zneutralizować implanty, jego przyjaciele postanawiają skorzystać z okazji i rzucić wyzwanie maszynom. Opuszczają miasto i wyruszają na poszukiwanie zaginionego ojca Seana - wojskowego pilota Danny'ego (Steven Mackintosh). Tropem bohaterów podąża diaboliczny Pan Smythe (Ben Kingsley) - zdrajca na usługach sztucznej inteligencji. Gdy wszystko wydaje się stracone, a pogoń jest tuż tuż, Sean odkrywa w sobie niezwykłą moc, która może zadecydować o wyniku nadchodzącej batalii ludzi z robotami. Film ten, jak zapewnił mnie dystrybutor - Kino Świat - będzie w polskiej wersji językowej (ale i zapewne z napisami też).

16 kwietnia - Z "Krainy Lodu" do "Sekretów morza"

Z Krainy Lodu do oscarowych Sekretów morza

Rozczulała nas w piosence "Ulepimy dziś bałwana" ("Kraina lodu"), teraz siedmioletnią Malwinkę usłyszymy w nowej bajce - "Sekrety morza", która 8 maja wejdzie na ekrany kin.
Malwina Jachowicz (mała Anna z "Krainy Lodu"), tym razem gra dziewczynkę o imieniu Sirsza. Sześcioletnia bohaterka jest nieśmiała i bardzo wrażliwa. Czasami świat wydaje jej się nieco niezrozumiały i okrutny. Szczególnie kiedy starszy brat nie chce się z nią bawić. Nikt też nie chce jej zdradzić, co się stało z mamą. Pewnego dnia Sirsza znajduje muszlę, z której wydobywa się zaczarowana melodia i wraz z bratem wyrusza w pełną przygód podróż po świecie gadatliwych skrzatów i przyjaznych ludziom fok zwanych w irlandzkich legendach "selkie". Czy jej mama okaże się właśnie taką baśniową postacią? Czy po tym, jak odeszła przed laty, teraz opiekuję się królestwem fok w głębi morza? Czy Sirsza także jest "selkie"? Dodatkowym atutem artystycznym jest rewelacyjnie dobrana obsada dubbingu - głosów użyczają Małgorzata Kożuchowska (jako mama), Arkadiusz Jakubik (jako tata). Usłyszymy także m.in. Wojciecha Paszkowskiego (Uchol), Barbarę Wrzesińską (Babcia), Mateusza Cerana (starszy brat Ben) oraz Gabrysia Zarzeckiego (mały Ben). Reżyserem dubbingu jest Agnieszka Matysiak, która na swoim koncie ma pracę nad serią "Harry'ego Pottera" czy filmem "Epoka lodowcowa 2: Odwilż".
POSŁUCHAJ PIOSENKI SIEDMIOLETNIEJ MALWINKI

13 kwietnia - Film jak terapia czyli Sekrety Morza

Film jak terapia czyli Sekrety Morza

"Wiele wskazuje na to, że nominowane do Oscara Sekrety morza otwierają nową kategorię - filmów terapeutycznych" - mówi psycholog dziecięca dr n. hum. Justyna Korzeniewska. Animacja, która wejdzie do kin już 8 maja, "to mądra bajka, którą powinni obejrzeć dorośli wraz z dziećmi. Pozycja wręcz obowiązkowa" - przekonuje. Opowieść, w której prowadzić nas będą ciepłe głosy Małgorzaty Kożuchowskiej oraz Arkadiusza Jakubika, "zaciekawia i porusza dzieci, a dorosłym podpowiada jak je wychowywać. Stawia ważne pytania dotyczące rodziny, bliskości, miłości i udziela na nie wspaniałych odpowiedzi." - dodaje psycholog.
"Sekrety morza" warto zobaczyć również ze względu na zapadające w pamięć walory artystyczne. Na swoim koncie "Sekrety morza" mają aż 5 nagród oraz 10 nominacji na znaczących festiwalach na całym świecie. Film zachwycił nie tylko amerykańską Akademię Filmową, która przyznała mu nominacje do Oscara w 2015 roku, ale także jury Tokyo Anime Award, które okrzyknęło go Animacją Roku czy gremium Sattelite Awards (nagroda w kategorii Najlepszy Film Fabularny).
"Sekrety morza" to "przebój kinowy z duszą" - pisze "AL Times", który "uwrażliwi dzieci na sztukę na całe życie" - dodaje "The Wall Street Journal". To "najbardziej fascynujący wizualnie i olśniewający film roku" ("The Dissolve"), w którym kryje się głęboka prawda o otaczającym nas świecie, nawet jeśli bohaterami są postaci rodem z celtyckich legend.
Bohaterką filmu "Sekrety morza" jest dziewczynka o imieniu Sirsza, ma ona 6 lat i starszego brata Bena, który nie zawsze jest dla niej miły. Pewnego dnia dziewczynka odkryje, że pod wodą potrafi zamienić się w fokę. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę sprzed lat, gdzie zniknęła ich mama? Niezwykła przygoda rodzeństwa zacznie się, gdy Sirsza zagra na muszli, z której muzyka poprowadzi ich do świata, o którym myśleli, że istnieje tylko w bajkach. Wtedy okaże się, że wszystko co słyszeli w legendach, jest prawdą...
"Sekrety morza" - najpiękniejsza bajka roku od 8 maja w kinach.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

12 kwietnia - Pocahontas pokazuje kły

Pocahontas pokazuje kły

Małgorzata Foremniak dubbinguje drapieżnego grimpa w animacji "Ups! Arka odpłynęła...".
W tym roku mija dwadzieścia lat, od kiedy Małgorzata Foremniak podłożyła głos disneyowskiej "Pocahontas". Okrągły dubbingowy jubileusz aktorka i jurorka "Mam talent!" uczciła udziałem w nagraniach polskiej wersji językowej animacji "Ups! Arka odpłynęła...". Pełna humoru i przygód historia zabawnych zwierzaków-pluszczaków, które nie załapały się na Arkę Noego, bo... nie było ich na liście, trafi do kin 1 maja. W "Ups!" Foremniak dubbinguje Hazel - futrzaną przedstawicielkę rodu drapieżnych grimpów. W towarzystwie pewnego strachliwego pasażera na gapę (którego sławny polski głos ujawnimy wkrótce) rzuci wyzwanie wielkiej fali, a przy okazji - biorąc ster we własne łapy - uda się na międzygatunkową akcję ratunkową. Strach się bać potopu, bo w towarzystwie takiej gwiazdy nawet wielka woda... śmiechu doda!
"Lubię zwierzęta, które mają ostre kły, są drapieżne, silne i niezależne. Gdybym nie wchodziła na Arkę w ciele grimpa, pewnie byłabym wilkiem!" - deklaruje Małgorzata Foremniak.
Hazel, jak wszystkie grimpy, jest pełnokrwistym drapieżnikiem, który działa kierowany instynktem. Wkłada dużo wysiłku w wychowanie swojej córki, którą kocha z całego serca; stara się dobrze ją przygotować do ciężkiego życia w dziczy. Jak większość zwierząt drapieżnych, preferuje życie w samotności. Dlatego jej stado składa się tylko z dwóch grimpów. Taki styl życia ma wiele zalet - na przykład, gdy między matką i córką dochodzi do kłótni, a zdarza się to dosyć często, ostatnie słowo zawsze należy do Hazel. Choć ostre kły i pazury grimpów wyglądają groźnie, są to zwierzaki z natury dobre, a w kosmatej piersi Hazel bije gorące, matczyne serce.

6 kwietnia - Shrek+Kung Fu Panda+Zaplątani+Epoka Lodowcowa+Wall-E = MAŁY KSIĄŻE

Shrek+Kung Fu Panda+Zaplątani+Epoka Lodowcowa+Wall-E = MAŁY KSIĄŻE

Twórcy "Shreka", "Kung Fu Pandy", "Zaplątanych", "Epoki Lodowcowej" i "Wall-E" połączyli siły! Oszałamiający efekt - animowany "Mały Książę" - w kinach od 7 sierpnia!
Studio Paramount Animation ("Rango", "Przygody Tin Tina") oraz nominowany do Oscara Mark Osborne ("Kung Fu Panda"), przedstawiają wysokobudżetową ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów - "Małego Księcia" Antoine'a de Saint Exupéry'ego -arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju "Kung Fu Panda", wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy "Shreka", "Zaplątanych", "Epoki Lodowcowej", "Iniemamocnych" i "Wall-E") - nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada - Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine'a de Saint Exupéry'ego.
Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel - Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.
"Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne - o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji "Małego Księcia" była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie "Małego Księcia" to dla mnie magiczna rzecz" - Mark Osborne, reżyser.

6 kwietnia - Blady (po)strach Karaibów nadchodzi

Blady (po)strach Karaibów nadchodzi

29 maja na ekrany kin trafi "Kapitan Szablozęby i skarb piratów" - wielki hit skandynawskich kin! W pierwszy weekend wyświetlania w Norwegii "Szablozęby" ustanowił rekord otwarcia rodzimej produkcji w całym 2014 roku. Dystrybucją filmu na terenie Skandynawii zajął się norweski oddział firmy Walt Disney Company, co samo wsobie stanowi znak jakości, potwierdzając familijne i rozrywkowe walory produkcji.
Kapitan Szablozęby, postrach mórz i oceanów od Karaibów aż po kraniec świata, wraz ze swoją nieustraszoną załogą powraca do rodzimego portu. Podczas niebezpiecznej podróży w ręce piratów wpadła stara mapa, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Jak głosi plotka, skarbiec króla wyspy kryje wielkie bogactwo. KapitanSzablozęby już szykuje się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie mu ukochany statek - "Mroczną Damę". Złodziej nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch. Chłopiec, który od najmłodszych lat marzy o służbie pod banderą trupiej czaszki, ma teraz niepowtarzalną okazję, aby dowieść swojej przydatności. Dzięki odwadze i pomysłowości Palucha, Szablozębemu udaje się odzyskać okręt. Chłopiec zostaje oficjalnie przyjęty do załogi "Mrocznej Damy" i razem z piratami wyrusza na wyprawę swojego życia.
O polskiej obsadzie jeszcze nic nie wiadomo. Możemy przypuszczać tyle, że skoro dystrybutorem jest Kino Świat to zapewne film będzie dubbingowany w Studio PRL.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

5 kwietnia - Kubuś Puchatek w wersji fabularnej

Kubuś Puchatek w wersji fabularnej

Nie wiem czy to dobry pomysł czy nie ale Disney teraz stawia na wersje aktorskie swoich filmów. Nie dość, że wziął się za "Mulan" to teraz myśli o "Kubusiu Puchatku".
Po raz pierwszy widzowie mogli spotkać się z tym sympatycznym misiem o małym rozumku w 1966, kiedy to wytwórnia Disney'a wypuściła krótkometrażówkę "Kubuś Puchatek i miododajne drzewo". W 11 lat później do kin weszły "Przygody Kubusia Puchatka" które były częściowo oparte na książce A.A. Milne'a z 1926 roku. Kolejne przygody tego misia pojawiają się w 2000 roku pod tytułem "Tygrys i przyjaciele". Ostatnim filmem o Puchatku był "Kubuś i Przyjaciele" z 2011 roku.
W nowym filmie, który będzie sequelem animowanego cyklu o Puchatku, Krzyś jako dorosły już mężczyzna powraca do Stumilowego Lasu by spotkać się ze swoimi przyjacielami z dzieciństwa z którymi dorastał.
Data premiery nie jest jeszcze znana.

3 kwietnia - Wojownicze Żółwie Ninja powrócą

Wojownicze Żółwie Ninja powrócą

Czy po obejrzeniu filmowej przygód żółwi z 2014 roku nie macie dość i chcecie więcej? Tak chyba też pomyśleli twórcy tego filmu a już raczej przemówiły do nich korzyści finansowe (film ten po pierwszym weekendzie w USA zarobił 65 miliony dolarów) bowiem już przymierzają się do kontynuacji tego filmu. Fabuła jeszcze nie jest znana, za to znany jest już wstępny budżet, który wyniesie 70 mln. dolarów. Zdjęcia zaś będą kręcone w Nowym Yorku oraz Buffalo. Oprócz znanych postaci do czwórki żółwi dojdzie nowy sprzymierzeniec, którego zagra znany z serialu Arrow Stephen Amell. Tak samo jak w Arrow tak i tutaj Stephen będzie samotnym mścicielem - Casey Jonesem, który w masce hokejowej i kijem baseballowym w garści będzie wymierzać sprawiedliwość.
Również z powrotem filmu "Wojownicze Żółwie Ninja" powróci też i polski dubbing i raczej w głównej obsadzie nie będzie żadnych zmian (ciekaw jestem kto się podejmie podkładania głosu pod aktora z serialu Arrow).
Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 3 czerwca 2016 roku. W Polsce zaś film ten pojawi się wyjątkowo dwa dni wcześniej, na Dzień Dziecka czyli 1 czerwca (będzie to środa). Na dzień dzisiejszy pozostaje nam czekać na premierę oraz delektować się pierwszą częścią przygód żółwi, która jest już na DVD i Blu-ray.

2 kwietnia - Żak chodzi z Barcisiem na głowie

Żak chodzi z Barcisiem na głowie

Dziwny pasożyt na głowie gwiazdy "Rancza"! Cezary Żak i Artur Barciś w animacji "Ups! Arka odpłynęła..."
Przed kilkoma dniami odbierał Wiktora, a dziś na głowie wyhodował... stwora. Gwiazda "Rancza" Cezary Żak ma przechlapane. W animacji "Ups! Arka odpłynęła..." ociężały Moby - bohater, któremu podkłada głos, nie załapał się na pokład arki Noego! A ponadto padł ofiarą irytującego pasożyta. Mackowatego Szałaputa, pasażera na gapę na głowie Moby'ego, brawurowo zagrał Artur Barciś. Komiczny i uwielbiany przez widzów duet aktorów otwiera gwiazdorską obsadę polskiego dubbingu "Ups!". Pełna humoru iprzygód historia zwierzaków-pluszczaków, ich zabawnych towarzyszy oraz wspólnego zmagania z wielką falą (śmiechu) trafi do kin 1 maja.

1 kwietnia - Spotkanie dwóch planet już 10 kwietnia

Spotkanie dwóch planet już 10 kwietnia

Od 10 kwietnia czeka nas w kinach kolejna propozycja ze studia DreamWorks Animation. Jest to "Dom" w którym dochodzi do zderzenia dwóch światów. Z jednej strony ziemski świat gdzie żyje kilkunastoletnia, dość uparta dziewczynka z drugiej zaś świat z odległej galaktyki w którym to ekscentryczny przybysz musi uciekać ze swojej planety przed ścigającymi go przedstawicielami. Na ziemi dochodzi do spotkania różniącej się diametralnie dwójki bohaterów filmu co spowoduje wiele przezabawnych sytuacji.
Polska wersja językowa powstała w studio Sonica, reżyserem polskiej wersji językowej jest Jerzy Dominik zaś nad właściwym wyborem obsady czuwał Leszek Zduń. Dialogi przygotował Michał Wojnarowski (autor polskich dialogów do trylogii przygód o Hobbicie) a głosami bohaterów animowanych przemówią tacy aktorzy jak : Przemysław Stippa, Monika Dryl, Mariusz Czajka, Anna Gajewska, Krzysztof Pluskota.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com