Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

25 marca Mój przyjaciel orzeł - powrót Mistrza

Powrót Mistrza

13 maja na ekrany wejdzie film "Mój przyjaciel orzeł". Jest to opowieść o przyjaźni chłopca imieniem Lukas oraz orła, którego pisklę chłopiec znalazł w lesie. Pisklę to miało złamane skrzydło więc chłopiec zabiera go do domu, postanawia go wyleczyć oraz nauczyć życia w dziki odstępach. Z czasem poprzez pomoc rannemu ptakowi zaczyna się nawiązywać niezwykła przyjaźń prowadząca do fascynujących przygód. Pomoc w opiekowaniu się orłem nadchodzi od tajemniczego Danzera (Jean Reno), który dużo wie na temat życia zwierząt oraz otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.
Tyle teorii tzn. opisu. Oczywiście film będzie wyświetlany w polskiej wersji językowej. Za dubbing będzie odpowiadać Film Factory Studio. Reżyserem polskiej wersji językowej jest Beata Kawka. W roli chłopca usłyszymy debiutującego Kubę Jóźwika, któremu partnerują znane osobistości. Ojca głównego bohatera zagrał Tobias Moretti, któremu głos użyczył Paweł Deląg zaś rola polskiego Jeana Reno przypadła Władysławowi Kowalskiemu (na zdjęciu z Beatą Kawką), który w dubbingu raczej mało jest słyszalny ale według zapewnień Beaty Kawki jego tembr głosu przypomina Jeana Reno. Pozostaje nam czekać na premierę filmu i trzymać kciuki za jego powodzenie.

23 marca Milionowy Zwierzogród

Milionowy Zwierzogród

Miło mi napisać iż najnowszy film Disney'a - ZWIERZOGRÓD osiągnął już PONAD MILION WIDZÓW (dokładnie 1 013 598). I to po 5 tygodniach wyświetlania. Mało tego w ostatnim tygodniu przebił się na PIERWSZE MIEJSCE pokonując polską komedię "Planeta Singli". Gorące brawa dla chłopaków ze studia Disneya i osób dubbingujących.
Jakby było mało to skrzydeł dostał "Robinson Crusoe", który też awansował po 3 tygodniach wyświetlania z piątego miejsca na czwarte a w sumie obejrzało go prawie 150 tysięcy.
Czemu mnie nie dziwi brak w pierwszej dziesiątce "Złotego konia", którego dystrybutorem jest firma Vivarto. Ta sama firma, która przygotowała film "Operacja Arktyka" (notabene, który skończył tak samo jak Złoty koń)..... Szkoda ... zachęcam jednak osoby pracujące w tej firmie nad dostrzeżeniem nas i współpracę z osobami popierającymi polski dubbing.

20 marca Rodzinny dubbing

Rodzinny dubbing

Wygląda na to iż w porównaniu do lutego, marzec będzie dość skąpy jeśli chodzi o filmy w polskiej wersji językowej. W tym W filmie użyczam głosu młodej małpce Lucy, postaci silnej, zdecydowanej i charakternej. Nie będę ukrywać – to cała ja (śmiech). Sama jestem młodą trochę "dzikuską", wiec łatwo wczułam się w tę rolę. Serce Lucy zostanie zdobyte przez Edka, małpoluda, który nie ma sobie równych w sprycie, mądrości i pozytywnym myśleniu. Ponad to Edek pięknie śpiewa, wiec nie dziwie się Lucy, że na niego "poleciała".
Przy tym filmie współpracujemy prawie całą rodziną Zborowskich. Bardzo się cieszę, że możemy mieć takie wspólne doświadczenie. Choć już kilka razy pracowałam z rodzicami, to nigdy nie widziałam jeszcze naszych nazwisk razem na plakacie. Musze przyznać, że bardzo mnie to wzruszyło. W dubbingu spotykamy się pierwszy raz i mam nadzieje, że nie ostatni. To właśnie mama, kiedy byłam mała, zabierała mnie ze sobą do studia i pokazywała, na czym polega jej praca. Myślę, że to właśnie ona zaszczepiła we mnie miłość do podkładania głosu.

Tak o swojej postaci mówi Zofia Zborowska, która użyczyła swego głosu w najnowszym filmie animowanym "Był sobie człowiek". Wspominając swoją rodzinę (prawie) miała na myśli to iż oprócz niej usłyszymy w filmie tym głos jej taty czyli Wiktora Zborowskiego oraz mamy - Marii Winiarskiej. Film ten według zapewnień dystrybutora ma się pokazać 13 maja.

3 marca Marcowa dubbingowa posucha

Marcowa dubbingowa posucha

Wygląda na to iż w porównaniu do lutego, marzec będzie dość skąpy jeśli chodzi o filmy w polskiej wersji językowej. W tym bowiem miesiącu będziemy mieli możliwość obejrzenia tylko dwóch filmów. 4 marca wchodzi na ekrany "Robinson Crusoe" zaś 18 marca "Złoty koń". O tym drugim filmie trudno będzie cokolwiek napisać bowiem dystrybutor - firma Vivarto - nie jest przyjaźnie nastawiony do osób propagujących polski dubbing i nie udziela żadnych informacji. Jeśli tak dalej będzie to prawdopodobnie "Złoty koń" skończy tak samo jak "Operacja Arktyka", która po premierze nie utrzymała się w pierwszej dziesiątce weekendowego box office'a.
Jeśli zaś chodzi o propozycje dubbingowe na DVD to warto zaznaczyć dwa tytuły. Pierwszy z nich to "Sezon na misia 4: strach się bać" (premiera 9 marca) czyli kolejne spotkanie z ulubionymi bohaterami: misiem Bogusiem i jelonkiem Eliottem oraz "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii" (premiera 11 marca), które to będzie wydane na DVD i Bluray (również w wersji 3D).

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com