Święta Wielkanocne. Trzy religijne filmy od dwóch dystrybutorów w miesiącach kwiecień – maj. Tyle w skrócie a teraz rozwińmy tą kwestię …
Święta Wielkanocne to czas kiedy w telewizji pojawiają się filmy o tematyce religijnej. Tematyka ta objęła również i kina bowiem w okresie poświątecznym a więc w miesiącach kwiecień-maj ujrzymy aż trzy filmy związane z religią. Ich dystrybutorzy a więc Kino Świat oraz United International Pictures mają zaszczyt zaprosić na:

TAM, GDZIE MIESZKA BÓG” – premiera 20 kwietnia (dystrybutor Kino Świat).
Warto odnotować ten film bowiem będzie on pierwszy w historii z udziałem Papieża Franciszka. Powiedział on do najmłodszych takie słowa „Jesteście najcenniejszym skarbem, o który musimy się zatroszczyć„. To właśnie z myślą o nich powstał film przygodowy, w którym wystąpił Papież.

„Tam gdzie mieszka Bóg” to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Podnosząca na duchu, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie i przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii.
Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

Ciekawostką będzie sam dubbing bowiem z tego co jest mi wiadomo role dzieci będą dubbingowane, natomiast już Papież nie zostanie zdubbingowany. Jak doszły do mnie pogłoski – jego głos pozostanie oryginalny (no bo kto by się odważył zdubbingować papieża). Pytanie czy jego głos będzie tłumaczony poprzez polskie napisy czy poprzez lektora. Ja raczej bym stawiał na lektora bowiem jeśli ma być dubbing to niech będzie i lektor ale … to trochę dziwnie brzmi słyszeć lektora w kinie … Zobaczymy. Czas pokaże.

Natomiast za sprawą United International Pictures pojawią się w naszych kinach dwa filmy religijne w polskiej wersji językowej. Przynajmniej tak można sądzić po zwiastunach które już się pokazały

MARIA MAGDALENA” – premiera 6 kwietnia
Będziemy mogli się przyjrzeć jednej z najbardziej tajemniczych i niezrozumianych kobiet wszech czasów. Film opowiada życie Marii, która skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów przeciwstawia się swej rodzinie i dołącza do nowego ruchu społeczenego kierowanego przez Jezusa z Nazaretu.\

PAWEŁ, APOSTOŁ CHRYSTUSA” – premiera 4 maja
Tym poznajemy życie Pawła, jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, który dzięki nawróceniu staje się najbardziej wpływowym apostołem. W polskim zwiastunie możemy usłyszeć głosy Jacka Króla jako apostoła Pawła oraz Roberta Czebotara jako Łukasza.