Właśnie … tylko niecałe 6 tysięcy widzów dzieli film „GRU, DRU I MINIONKI” by osiągnąć upragniony milion. W zasadzie to nie wiem czy już tego nie pobiły bo niektóre portale tak piszą aczkolwiek pewnie w chwili gdy piszę ten tekst Minionki przekroczyły już magiczny milion widzów. O czym pewnie dowiemy się w kolejnym Box Office. Nie mniej jednak żółte stworki, wraz ze swym panem oraz jego ekscentrycznym bratem drugi tydzień z rzędu okupują PIERWSZE MIEJSCE.
CZWARTE MIEJSCE, zajął film „TRANSFORMERS: OSTATNI RYCERZ„, który przez pojawienie się ostatnich premier zaliczył mały upadek jednak wciąż brakuje mu sporo widzów do półmilionowej widowni. Sądząc po konkurencji jaka teraz jest i jaka będzie w nadchodzącym weekendzie jeszcze mu się nie uda w tym tygodniu.
Na PIĄTYM MIEJSCU uplasowały się „AUTA 3„, która mimo iż osiągnęła już półmilionową widownię to raczej o osiągnięciu pułapu miliona widzów raczej może tylko pomarzyć.
ÓSME MIEJSCE objął film „PIRACI Z KARAIBÓW: ZEMSTA SALAZARA” a DZIESIĄTE MIEJSCE należy do „SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI„. Te dwa filmy, które idą łeb w łeb jeśli chodzi o widzów dość długo wytrzymały presję. Niestety, coś mi się zdaje, że przynajmniej jeden z nich opuści w nadchodzącym weekendzie pierwszą dziesiątkę.
Mimo moich prognoz film „MIŚ BAMSE I MIASTO ZŁODZIEI” nie załapał się do pierwszej dziesiątki. Film ten w ubiegłymn tygodniu obejrzało tylko 1 202 widzów (to i tak lepiej bo pewien duński thriller w ostatnim tygodniu obejrzało 103 kinomanów). To wynik kampanii jaką prowadzi dystrybutor – firma Vivarto. Szkoda, bowiem firma ta ostatnio jest nastawiona też i na młodszą widownię. Miejmy nadzieję, że firma ta jednak się rozkręci bowiem już zaczęła korzystać z zalet Facebooka w promowaniu swoich filmów. Miejmy nadzieję, że wyjdzie jej to na dobre.
Ten tydzień będzie mocnym sprawdzianem dla Minionków bowiem na swoich sieciach nadlatuje „SPIDERMAN: HOMECOMING„, który już miał seanse przedpremierowe i który zgromadził zapewne wtedy liczną widownię a także animacja „ROCK DOG„, w których nie zabraknie na pewno piosenek w wykonaniu różnych artystów.

Miejsce 1 – GRU, DRU I MINIONKI – widzów ogółem 994 395
Miejsce 4TRANSFORMERS: OSTATNI RYCERZ – widzów ogółem 404 187
Miejsce 5AUTA 3 – widzów ogółem 674 050
Miejsce 8PIRACI Z KARAIBÓW: ZEMSTA SALAZARA – widzów ogółem 1 309 577
Miejsce 10SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI – widzów ogółem 1 212 904