Już 7 września będziemy mogli obejrzeć w kinach animowaną ekranizację bestsellera Jacka Londona a mianowicie „BIAŁY KIEŁ„. Jest to film pełen mądrości, przygód i wzruszeń. Opowiadający historię czworonoga w którego żyłach płynie krew dzikiego wilka jak i udomowionego psa. Tą zaistne wybuchową mieszankę odziedziczył po swoich rodzicach. Cechy te pozwolą mu przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Jednak nie ma on łatwego dzieciństwa bowiem gubi się i odłącza od swojej rodziny. Ze szponów głodowej śmierci przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swej wioski. Tam poznaje nowych przyjaciół ucząc się między nimi współpracy. Niestety, splot nieprzewidzianych zdarzeń powoduje iż trafia on w ręce nowych właścicieli, którzy w Białym Kle widzą wyłącznie łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu inni, dobrzy ludzie.
Ogółem – film „Biały Kieł” to wielkie przygodowe kino ekranizacji przetłumaczonej na 89 języków świata, ponadczasowej książki Jacka Londona. Chcecie więcej – zobaczcie fotosy z filmu …

Oczywiście film ten będzie miał polską wersję językową. Już teraz dystrybutor zdradza iż usłyszymy w nim głosy takich aktorów jak: Michała Żebrowskiego, Sławomira Packa, Jakuba Wieczorka i Kamila Kuli. Od swojej strony mogę dodać iż polska wersja językowa powstała w PRL Studio a reżyserem jej był Dariusz Błażejewski.