21 kwietnia na ekranach kin pojawi się film prosto ze studia Dreamworks – przezabawna komedia o wpływie małego dziecka na całą rodzinę. DZIECIAK RZĄDZI” to opowieść którą oglądamy z perspektywy 7-letniego Tima, przed którego domem zatrzymuje się taksówka i wysiada z niej Szef Bobas ubrany w garnitur, elegancką aktówkę. Zaczyna się pomiędzy „braćmi” rywalizacja ale po odkryciu przez Tima prawdziwej misji dzieciaka rozpoczyna się współpraca.
Bardzo fajnie jest przedstawiony zwiastun filmowy i zapowiada się naprawdę zwariowany film animowany (co zresztą jest domeną studia Dreamworks). O polską wersję językową zadbało Studio Sonica i reżyser Leszek Zduń. Dialogi przygotowała Joanna Kuryłko (tłumaczeniem zajęła się Arleta Walczak). Do szczegółowej obsady odsyłam TUTAJ a ja chciałbym przybliżyć wam niektórych bohaterów tego filmu (informacje pochodzą od dystrybutora – firmy Imperial Cinepix)

SZEF BOBAS (Krzysztof Banaszyk)
To bardzo nietypowy maluch. Nosi garnitur i aktówkę, a jego tajna misja to odkryć, dlaczego dzieci tracą swój rynkowy przydział miłości. By wykonać misję, będzie musiał połączyć siły ze swoim starszym bratem, Timem.
Szef Bobas pracuje dla Korporacji Bobas i zostaje wysłany w misję szpiegowską, by sprawdzić, czego chcą rodzice i dzieci. Ma zdobyć informację i przekazać je przełożonym. To niezwykle ambitny bobas, który pragnie zająć miejsce swoich guru. Początkowo skupia się na zadaniu, ale z czasem uświadamia sobie, że chce po prostu być częścią rodziny.

TIM TEMPLETON (Antoni Scardina)
To przeciętny chłopiec z nieprzeciętną wyobraźnią. Jego idealne życie staje na głowie, gdy na świat przychodzi jego młodszy brat. Przeczuwając, że Szef Bobas jest jakiś inny, postanawia dociec prawdy.
Do tej pory Tim był jedynakiem, a więc przywykł do pełnej uwagi rodziców i do bycia ich oczkiem w głowie. Gdy pojawia się Szef Bobas, rodzice nie mają już dla niego tyle czasu, a on obwinia za to młodszego braciszka. Gdy okazuje się, że muszą połączyć siły, by stawić czoło Firmie Szczeniaczek, wszystko się zmienia.

TED & JANICE TEMPLETONOWIE (Waldemar Barwiński / Lidia Sadowa)
To kochający i zapracowani rodzice Tima i Szefa Bobasa. Szczęśliwie nieświadomi tego, że ich młodsze dziecko jest inne, stają się pionkami w sekretnej misji Szefa Bobasa.

FRANCIS E. FRANCIS (Wojciech Paszkowski)
Szef założyciel Firmy Szczeniaczek nazywa się Francis E. Francis i zajmuje się sprzedawaniem tak słodkich psiaków, że ludzie zakochują się w nich po uszy. Dlaczego jest czarnym charakterem? Bo ma chytry plan – pragnie, by szczeniaczki żyły wiecznie i zawsze były małe.
To charyzmatyczny i lekko stuknięty prezes Firmy Szczeniaczek., który zrobi wszystko, by pozbyć się rywala, Korporacji Bobas z branży dziecięcej i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć ten cel.

EUGENIUSZ (Krzysztof Plewako-Szczerbiński)
To starszy brat Francisa i jego prawa ręka. Jego praca polega na zadbaniu o to, by nikt nie pokrzyżował Francisowi diabolicznego planu przejęcia rynku.

WIECZNY SZCZENIACZEK
Stworzony, by zawsze być szczeniaczkiem, jest najsłodszą puchatą kulką na świecie.

STACI (Marysia Janiszewska)
To maleńka asystentka Szefa Bobasa, ubrana w różową spódniczkę. Robienie notatek nie należy do jej mocnych stron, ale kiedy misja Tima i Szefa Bobasa robi się niebezpieczna, to właśnie Staci staje na wysokości zadania.

JIMBO (Sebastian Perdek)
Nosi pieluchę i jest największy z grupy. Nie należy do bystrych, ale kiedy trzeba użyć siły, jest niezastąpiony.

TROJACZKI (Antoni Zduń)
Na wszystko mówią „tak”, noszą identyczne piżamy i zgadzają się ze wszystkim, co mówi Szef Bobas. No i zawsze są gotowe na przygodę.