Wielka Stopa to ogromny i włochaty stwór, który z wyglądu przypomina połączenie człowieka i nad wyraz rozwiniętej małpy. Osobnik ten zamieszkuje lesiste górskie przestrzenie Ameryki Północnej. Rdzenni Amerykanie, którzy wiedzieli o jego istnieniu znacznie wcześniej niż my, zwykli określać go jako „Sasquatch”. Dla nich Wielka Stopa nie jest żadnym potworem, lecz strażnikiem lasu.

Wielka Stopa bywa trochę nieokrzesany i z tego właśnie powodu żadnemu człowiekowi nie udało się podejść do niego wystarczająco blisko, żeby pstryknąć fotkę. Bardzo trudno jest go więc dokładnie opisać, ale wiemy, że jest bardzo wysoki, ma od dwóch do trzech metrów wysokości (dwukrotność wzrostu normalnego dzieciaka!), a na szerokość jest rozmiarów co najmniej goryla… który ma zasadniczo około metra siedemdziesięciu wzrostu. Wielka Stopa ma ogromną siłę, która pozwala mu z łatwością rzucać całymi drzewami czy nawet głazami. Jeśli dodać do tego jego fantastyczną zwinność – potrafi przemierzać leśne knieje, skacząc z głazu na głaz i wspinać się błyskawicznie na najwyższe drzewa jakby był małą małpką – rysuje się portret naprawdę hardego zawodnika!

Być może Wielka Stopa ma jeszcze inne moce, o których istnieniu nie zdążyliśmy się dowiedzieć, jak chociażby umiejętność rozmawiania ze zwierzętami lub słuch absolutny, który działa na ponad kilometr…

Wielka Stopa ma też wielką tajemnicę, o jej istnieniu przekonają się widzowie animacji „Mała Wielka Stopa”, która już 28 lipca pojawi się w kinach.