UNCHARTED: ZAGINIONE DZIEDZICTWO będzie miało swoją premierę na PS4 22 sierpnia (Ameryka Północna) oraz 23 sierpnia (Europa). Dodatek ten nie będzie wymagał zainstalowanej gry Uncharted 4: kres złodzieja a będzie zupełnie oddzielną grą. Koszt tej gry będzie wynosić 39,99 dolarów (około 160 złotych) jednak jak zapewniają twórcy w przypadku posiadania Uncharted 4: Kres Złodzieja End Digital Deluxe Edition, Explorer’s Pack lub Triple Pack, będzie można otrzymać w dniu premiery tą grę za darmo + drogą cyfrową. Ale coś za coś – otrzymacie darmową grę ale nie otrzymacie wtedy bonusów czyli jak się domyślam nieco zubożoną wersję gry. Decyzja będzie należeć do gracza.

Tym razem nie będziemy kierować poczynaniami Nathana a Chloe. Poznamy jej historię oraz historię jej ojca który również był archeologiem. Szkoda że nie pojawi się główny bohater serii Uncharted ale założenie studia Naughty Dog było wyraźne iż Ucharted 4: kres złodzieja będzie ostatnią grą w którym będziemy mogli obserwować Nathana i jak na razie trzymają się mocno tego postanowienia.
Gra Uncharted Lost Legacy będzie raczej przypominała pierwszą i drugą część serii Uncharted tzn. w głównej mierze będzie skupiona przeszukiwaniu prastarych świątyń w poszukiwaniu kosztowności. Akcja zaś będzie toczyła się na kontynencie azjatyckim – w Indiach. Głównym antagonistą w tej grze ma być Asav.
Gra miała być z początku małym dodatkiem do gry Uncharted 4 jednak projekt się na tyle rozrósł że z tego dodatku zrobiło się co najmniej 10 godzin grania. To bardzo dobra wiadomość dla graczy tęskniący za światem Uncharted.

Na dzień dzisiejszy dostępny jest zwiastun a raczej zapowiedź tego czego będzie dotyczyła cała historia. Za polski zwiastun tak samo jak za grę będzie odpowiadać PRL Studio, to samo studio które przygotowało dla nas polską wersję językową drugiej, trzeciej oraz czwartej serii Uncharted. Na razie o nazwiskach osób, które będą „zamieszane” w polski dubbing nie wiemy nic i trzeba się uzbroić w cierpliwość ale mam nadzieję, że za jakiś czas wypłyną jakieś dane.