Tomasz Kozłowicz, Zbigniew Śleszyński, Jolanta Wilk. Co ich łączy? No właśnie zwariowany serial „Animaniacy”.

ANIMANIACY to amerykański serial animowany opowiadający o rodzinie Warner: braciach Wakko i Yakko oraz siostrze Dot. Stworki te zwane Warnerami mieszkają na terenie wytwórni Warner Brother w wieży ciśnień jednak bez przerwy z niej uciekają przy okazji siejąc zamęt wśród innych postaci animowanych. Obok znich swoje dwa grosze mieli debiutujący tam Pinki i Mózg.

Serial ten był dość popularny w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Teraz po ponad ćwierćwiekowej przerwie trwają prace nad wznowieniem tej serii. Są już prowadzone pracę przez Amblin Television i Warner Bros a i sam Steven Spielberg (który maczał palce nad tym serialem w latach 90-tych) też ma dorzucić swoje trzy grosze. Przewidziany jest też powrót Pinkiego i Mózga.

Data nowej serii Animaniaków nie jest jeszcze znana.

Przypomnijmy tylko że w polskiej wersji językowej w tytułowych rolach mogliśmy usłyszeć Tomka Kozłowicza (Yakko), Zbigniewa Suszyńskiego (Wakko) oraz Jolantę Wilk (Dot). Dubbing do serialu był wykonywany w studiu Master Film pod okiem Elżbiety Jeżewskiej i Stanisława Brejdyganta.