Jak donoszą zachodnie media „Magiczna zima Muminków” znalazła się w gronie 26 najlepszych animacji świata, które mają szansę powalczyć w przyszłym roku o Oskara. Taka informacja i to w siedemdziesiątą rocznicę polskiej animacji. Niestety, konkurencja będzie dość silna bowiem oprócz Muminków, znajdą się tam takie hity jak Coco, Auta3, Smerfy: poszukiwacze zaginionej wioski, Dzieciak rządzi jednak mamy cichą nadzieję że wśród tych mocno „krzykliwych” filmów jurorzy filmowi docenią naszą świąteczną bajkę, która powstała w koprodukcji z Finlandią.

Czym byłaby bajka bez polskiego dubbingu. Jej polska wersja językowa powstała w studiu Start International. Reżyserem jak i autorem polskich dialogów został Bartek Wierzbięta a usłyszymy tam m.in. Piotra Fronczewskiego, Natalię Kukulską, Jacka Króla czy Macieja Musiała.

Bohaterem filmu jest Muminek, który postanawia dowiedzieć się jak wygląda zima, gdy cała rodzina śpi. Jednak to co odkryje, przejdzie jego najśmielsze oczekiwania bowiem w Dolinie Muminków wkrótce pojawi się Gwiazdka.

Film „Magiczna zima Muminków” w kinach już od 22 grudnia.