18 sierpnia na ekrany kin wchodzi „Gang wiewióra 2„. Pod hasłem „Chrupać to my a nie nas” dystrybutor Monolith Films zaprasza wszystkich na ponowne spotkanie z Wiewiórem (głos Cezarego Pazury), który tym razem ma twardy orzech do zgryzienia, kiedy do jego siedziby wkracza kolejna czarna postać pewnego bogatego i chciwego biznesmena, który chce zamienić park – oazę spokoju zwierzaków w wesołe miasteczko. Zwierzaki muszą ponownie stanąć do walki i z pomocą Wiewióra oraz uroczej Andzi (Agnieszka Warchulska) będą musieli pokazać swoim przeciwnikom że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać.

Jak świat światem są wiewiórki, co pociągać chcą za sznurki

Oczywiście film będzie w polskiej wersji językowej, którą przygotowano w studio Master Film. Pod okiem reżysera – Artura Kaczmarskiego i do dialogów Karoliny Kowalskiej wszystkie zwierzaki, które znalazły się w studio przemówią polskim głosem. Oprócz Cezarego Pazury i Agnieszki Warchulskiej usłyszymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Miłogosta Reczka, Grześka Pawlaka, Mirosława Wieprzewskiego. Sam Cezary Pazura na youtube podzielił się tym jak wygląda dubbing w jego wykonaniu … trzeba przyznać że to nie lada wyzwanie – bowiem sporo było w jego postaci reakcji.

Największą frajdę mieli jednak najmłodsi bowiem to dla nich Monolith Films przy współpracy z firmą PLAY oraz studiem Master Film zorganizował konkurs pt. „Mały wielki głos” w którym do wygrania była rola dubbingowa w filmie. Na dużą ilość propozycji jury wytypowało dziesięć propozycji i zaprosiło ich autorów do studia. Dla nich zorganizowano specjalne warsztaty dubbingowe, w którym to poznali tajniki podkładania głosu a po całych warsztatach ostatecznie zdecydowano się na 12-letniego Artura Blanika z Gdańska, dodatkowo wyróżniono też 6-letniego Kubę z Lublina. Ich głosy będzie można usłyszeć w filmie.

Aktorzy, użyczający swoich głosów by zainteresować widzów tym filmem, zaczęli mówić wierszem o filmie i swoich postaciach. Autorem słowotwórczej zabawy jest Bartosz Zimiński, autor dialogów do filmu „Nowe Przygody Alladyna„. Do zabawy wierszem udało się namówić :

Cezarego Pazurę (Wiewiór)

Sonię Bohosiewicz (Perła)

Agnieszkę Warchulską (Andzia)