UCIEKAJĄCE KURCZAKI” film ze Aardman Animations po prawie 20 latach od premiery doczeka się sequela. Pierwsza część, której premiera odbyła się w 2000 roku zarobiła 200 milionów dolarów. To dość dużo jak na film robiony trybem stop-motion.

Film ten miał oczywiście polską wersję językową, która powstała w Start International Studio. Był to tak naprawdę początek tandemu WW czyli WizmurWierzbięta. Dla Bartka Wierzbięty to był pierwszy film pełnometrażowy do którego napisał dialogi:
Pamiętam, że bardzo się bałem. To spora odpowiedzialność, biorąc pod uwagę chociażby koszt przygotowania takiego dubbingu. Ale chyba mi się udało ponieważ „Uciekające kurczaki” cieszyły się sporą popularnością.” – powie później w wywiadzie

W pierwszej części mogliśmy usłyszeć głosy m.in. Roberta Czebotara, Izabelli Bukowskiej, Marcina Trońskiego, Antoniny Girycz.

Sequel jest na razie niespodzianką bowiem nie znana jest data a tym bardziej fabuła kontynuacji. Miejmy nadzieję, że jak dojdzie co do czego to Bartek Wierzbięta będzie mógł się wykazać jako dialogista, a kto wie może i jako reżyser? Trzymamy kciuki.