5 stycznia 2018 roku, na ekrany kin wejdzie film „Fernando„, który jest przezabawną komedią animowaną inspirowana słynną książką dla dzieci o byczku Fernando, autorstwa Munro Leafa i Roberta Lawsona, a zrealizowana w studio Blue Sky, w którym powstały m.in.: ”Epoka lodowcowa” i ”Rio”.

Tytułowy bohater to wielki byczek o równie wielkim sercu. Niefortunny splot wydarzeń spowoduje iż zostaje schwytany i uprowadzony ze swej rodzinnej miejscowości. Fernando chcąc powrócić do swych rodzinnych stron staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i rusza na wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia.


W polskiej wersji językowej, tytułowemu byczkowi, swego głosu użyczył Marcin Dorociński, aktor teatralny, kinowy, telewizyjny. Prywatnie wielki miłośnik zwierząt, wspierający czworonogi ze schroniska a także stający w obronie większy zwierząt np. żubrów z Puszczy Białowieskiej. Nic dziwnego, że głosem jego przemówili m.in: pies Bailey („Był sobie pies„), miś koala Buster („Sing„), kot Szarpidrut („Rock dog. Pies ma głos„) a teraz Marcin będzie miał okazję chwycić byka za rogi (i to nie jest reklama) i stać się sławnym byczkiem Fernando. O tym jak mu pójdzie dowiemy się 5 stycznia kiedy film wejdzie na ekrany kin.